سوالات متداول
نحوه آموزش در مرکز  آموزش مجازی رشد به چه صورت است؟
شما پس از ثبت نام در یکی از رشته های مرکز بسته آموزشی دوره خود را درب منزل تحویل میگیرید و شهریه دوره  را هم پرداخت نمایید. پس از مطالعه جزوات و منابع درسی رشته خود، در آزمون آنلاین سامانه شرکت کرده یا با ارسال مقاله یا تحیق از دوره انتخابی خود ارزشیابی شوید پس ازقبولی در آزمون  و کسب امتیازات لازم، گواهینامه شما صادر و با پست ارسال می گردد.(در صورت ارسال مقاله یا پروژه،آزمون آنلاین نخواهید داشت و مقاله شما ارزشیابی خواهد شد)


اگر دوره ای در سایت موجود نباشد می توان گواهینامه آنرا به مرکز شما درخواست داد؟

بله، درخواست خود را به تلگرام یکی از شماره های مرکز ارسال کنید و آن دوره در صورت مناسب بودن طراحی شده و به لیست دوره های مرکز اضافه می شود.


روش آموزش در این روش (مجازی) چگونه است؟
در روش الکترونیکی یا مجازی دانشپذیر کتب و جزوات مربوط به دوره خود را به صورت EBOOK یا همان فایلهای پی دی اف دریافت میکند. دانشپذیر این جزوات و منابع و فایلها را مطالعه و مشاهده می نماید و بعد از آن در ارزشیابی شرکت می کنید .اساتید مربوطه پس از بررسی آزمون یا مقاله ارسالی نمره و امتیاز را به همکاران ما اعلام می نمایند و در صورت قبولی، گواهینامه برای دانشپذیر صادر و ارسال میگردد.


مدت زمان هر دوره چقدر طول میکشد؟
مدت زمان پیش بینی شده برای شرکت در آزمون و یا ارائه مقاله جهت ارزشیابی سه ماه است که شما پس از آن زمان و قبولی ، گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد .


آیا یک نفر میتواند همزمان در چند رشته ثبت نام نماید؟
بله، هر شخص می تواند در هر تعداد رشته که مایل باشد ثبت نام و پس از دریافت بسته آموزشی و شرکت در آزمون آنلاین و ارزشیابی و قبولی در آزمون دوره های مربوطه گواهینامه دریافت نماید.


اگر در آزمون آنلاین قبول نشدم باید دوباره ثبت نام کنم؟
خیر. پس از بررسی نمره آزمون شما توسط استاد دوره، اگر قبول نشده باشید باید محتوای دوره را مطالعه و با آمادگی بیشتری در آزمون بعدی شرکت کنید. چنانچه در هیچ یک از آزمونها نتوانید نمره لازم را کسب کنید. لازم است با پشتیبان آموزشی خود تماس بگیرید و پس از بر طرف شدن سوالات و مشکلات شما وتسلط بر محتوای آموزشی طبق در خواست یک آزمون جدید برای شما فعال می شود تا ان شاالله قبول شوید.


اگر در طول دوره سوالی از استاد دوره مورد نظر داشتیم از چه طریقی می توان با استاد در تماس بود ؟
شما تمامی سوالات خود را به صورت مکتوب برای ما نوشته و از طریق ایمیل مرکز و یا قسمت رفع اشکال در سایت ارسال می کنید اساتید ما در اولین فرصت به شما پاسخ های مورد نیاز را ارائه خواهند کرد.


روش یادگیری دوره های عملی چگونه است ؟
همه ی دوره ها علمی از دو قسمت عملی و تئوری تشکیل می شود و مثلا دوره ی مانند بازرسی جوش هر چند که مباحث عملی در آن وجود دارد اما قسمت تئوری آن نیز بسیار پر محتوا است، از این رو مرکز رشد کلیه ی مباحث قسمت تئوری را آموزش می دهد و مباحث عملی آنرا در صورت درخواست جمعی از دانش پذیران برگزار خواهد کرد البته در مدارک صادره عنوان بحث فقط تئوری گفته نمی شود.


برخی از دوره ها کتابهایش در بازار است آیا با خواندن آن کتابها دیگر احتیاجی به گذراندن دوره های مشابه نیست؟
تمام مباحث علمی دنیا، چه در مرکز رشد و چه در سایر مراکز علمی همگی بحث مشترکی دارند، اما این به آن معنی نیست که با خواندن یک کتاب می توان کل دوره را آموزش دید، بلکه مطالعه مباحث دوره بسیار مفید برای کاربران است.


گواهینامه های شما مورد تایید کجاست؟

مرکز رشد دارای مجوزات و اعتبارات و تفاهم نامه های متعدد به شرح آنچه در اعتبارات و مجوزات مرکز می بینید می باشد از این رو تمامی گواهینامه های صادره از هر مراکز طرف قرارداد مورد تایید نهادهای صادر کننده مجوز میباشد.


مدت زمان صدور مدرک و ارسال آنها به دانش پذیران چه میزان است؟
از زمانی که در آزمون آنلاین شرکت کردید یا مقاله و تحقیق خود را ارسال کردید و ارزشیابی شدید حداقل دو هفته و حداکثر سه هفته بعد گواهینامه شما ارسال می شود.


این مدارک برای استخدام معتبر است؟
مدارک مرکز رشد در سطح مدارک کوتاه مدت است. مانند مدارک فنی حرفه ای.تاکنون کلیه کسانی که از دوره ها استفاده کرده اند در سازمان خود ارائه داده و از آن استفاده نموده اند. شما می توانید جهت اطلاع بیشتر نمونه مدارک را از سایت گرفته از سازمان خود پرسو جو کنید.


آیا این مدارک معادل با دیپلم و یا لیسانس یا مدرک تحصیلی در نظر گرفته می شود؟
مدارک مرکز رشد مربوط به دوره های کوتاه مدت می باشد و معادل مدارک آموزش پرورش، دیپلم و یا مدارک دانشگاهی نمی باشد.


احتمال دارد کسی موفق به اخذ گواهینامه نشود؟
تمامی دانشپذیران پس از گذراندن دوره و شرکت در آزمون آنلاین ، در صورتی که نمره قبولی کسب نکردند دوباره قادر به شرکت در آزمون آنلاین خواهند بود. بدین ترتیب تقریبا ۹۵ درصد شرکت کنندگان گواهینامه دریافت میکنند و ۵ درصد باقیمانده کسانی هستند که در آزمون آنلاین مجدد شرکت نکرده اند.


آکادمی های بین المللی از کجا برای فعالیت مجوز می گیرند؟
کلیه آکادمی های بین المللی برای فعالیت از IAF که مرجع آکادمی های بین المللی است باید مجوز اخذ کنند .


چرا آکادمی های بین المللی می تواند گواهینامه صادر کنند؟
همه مراجع صدور گواهینامه می توانند در کشور خود به هر زبانی که می خواهند مدرک صادر کنند . بقیه آکادمی ها هم می توانند بسته به بازارهدف آموزشی خود گواهینامه به زبان دیگری صادر کند .
نکته قابل توجه در گواهینامه ها جنس کاغذ ، نوع زبان و یا طراحی آن نیست ، بلکه مهم اعتبار مهر امضاء کننده است .


کدام یک از آکادمی ها بهتر است و چگونه از بین آنها انتخاب کنم ؟
کلیه آکادمی هایی که عضو IAF هستند با همدیگر یکسان بوده و فرقی با هم ندارند اما بسته به کشوری که صادر می کند . اعتبار مدارک به شرح زیر است :

1- QAL
2- TUV
3- EQAL
4- Oxford
5- ics
6-  ccs
7- و...

از کجا اعتبار گواهینامه های بین المللی را چک کنیم ؟
یک سازمان جهانی به نام IAF وجود دارد که تمامی گواهینامه های بین المللی دنیا برای معتبر بودن باید در آن ثبت شده باشند مرکز رشد برای اطمینان از حفظ شدن حقوق مشتریان صرفا با آکادمی های بین المللی قرارداد بسته که تائید IAF را دارد واگر ثبت نشده باشد با رشد کار نمی کند .

آیا آموزش مجازی رشد را در هر شهری می توان درخواست کرد؟
بله مرکز ما برای سراسر کشور ارائه خدمات می کند و شما می توانید در هر شهری که باشید ثبت نام کنید.

آیا از مرکز آموزش مجازی رشد مدرک صادر می شود؟
شما بعد از ثبت نام و انتخاب نوع دوره و گواهینامه پایان دوره، به مراکز طرف قرارداد جهت اخذ گواهینامه معرفی می شوید.از مرکز ما هیچ گواهی صادر نخواهد شد.