مقاله در مورد دوره های مدیریت کسب و کار

مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني

تعريف مديريت بازرگاني

مديريت بازرگاني علم چگونگي کنترل هزينه ها ، سرمايه ها، سودها و استفاده بهينه از امکانات و شرايط موجود در يک سازمان تجاري است . بازاريابي يکي ديگر از مباحث مهم در مديريت بازرگاني است . مديريت بازرگاني همچنين شامل مباحثي از قبيل جمع آوري و تجزيه و تحليل اطلاعات فروش ، ارزيابي هزينه هاي احتمالي و غيره است .

تاريخچه مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني

پايه گذار علم مديريت بازرگاني تيلور است . علم مديريت بازرگاني نخستين بار در کشور فرانسه و در دانشگاه ESCP Europe پايه گذاري شد. اين علم در راستاي کنترل و بررسي دقيق کليه آمار و ارقام مربوط به خريد و فروش محصولات در سازمان هاي تجاري بحث مي کند . رشته مديريت بازرگاني با ارائه طيف وسيع اطلاعات در زمينه بازرگاني ، بازرايابي ، امور مالي و اقتصادي فارغ التحصيلان اين رشته را براي رويارويي با بازارهاي تجارت گسترده داخلي و خارجي آماده مي کند .

مديريت بازرگاني يکي از قديمي ترين گرايشات مديريت در ايران است . مديريت بازرگاني در سال 1333 شمسي بواسطه تنظيم يک قرارداد ميان دانشگاه تهران و دانشگاه کاليفرنياي جنوبي و درراستاي تربيت مديران زبده و کارآزموده در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاري گروهي از اساتيد مجرب آمريکايي معرفي شد، در سال هاي بعد رشته مديريت بازرگاني در مقاطع و گرايش‌هاي مختلف و در دانشگاه‌هاي سراسر کشور ارائه شد .

گرايش هاي رشته مديريت بازرگاني |MBA بازرگاني

همانطور که اشاره کرديم امروزه رشته مديريت بازرگاني |MBA بازرگاني به صورت گسترده در مقاطع و گرايش هاي مختلف در دانشگاه هاي سراسر کشور و همچنين برخي از مراکز معتبر آموزشي ارائه مي شود. در ادامه به بررسي گرايش هاي مختلف اين رشته خواهيم پرداخت .

مديريت بازرگاني گرايش بازاريابي

مديريت بازرگاني با گرايش بازرگاني بين المللي

مديريت بازرگاني با گرايش تجارت الکترونيکي

مديريت بازرگاني با گرايش مديريت استراتژيک

بازرگاني گرايش با بازرگاني داخلي و کارآفريني

مديريت بازرگاني با گرايش مالي

مديريت بازرگاني با گرايش بيمه و تحول

دروس رشته مديريت بازرگاني در مقطع کارشناسي مشترک و در مقطع کارشناسي ارشد با توجه به گرايش هاي آن متفاوت خواهد بود . در ادامه به برخي از مهمترين سرفصل هاي آموزشي رشته مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني اشاره خواهيم :

مقدمه اي بر بازرگاني

تاريخچه بازرگاني

تعريف بازرگان

وظايف بازرگانان

آشنايي با خدمات بازرگانان به توليد کنندگان

آشنايي با خدمات بازرگانان به مصرف کنندگان

آشنايي با خدمات بازرگانان به اقتصاد کشور و تاثيرات آن

آشنايي با انواع بازرگاني

آشنايي با انواع واحدهاي بازرگاني

آشنايي با مبحث شرکت با مسئوليت محدود

آشنايي با مبحث بازرگاني خارجي

آشنايي با شرايط و مقررات مناطق آزاد تجاري FREE TRADE ZONE) )

  • با مبحث تجارت متقابل (Counter trade)

آشنايي با انواع مختلف اسناد بازرگاني

آشنايي با علائم اختصاري تجاري

آشنايي با تشريفات مربوط به خريد کالا

آشنايي با اسناد حمل و بارنامه

آشنايي با مبحث اتاق بازرگاني و حيطه فعاليت هاي آن

آشنايي با انواع قراردادهاي خارجي

آَشنايي با مفهوم واردات

آشنايي با کارت بازرگاني ، مزايا و محدوديت هاي آن

آشنايي با انواع روش هاي پرداخت در معاملات بازرگاني

آشنايي با مراحل تشريفات غير گمرکي قبل از ورود کالا به گمرک

آشنايي با مراحل تشريفات غيرگمرکى پس از خروج کالا از گمرک

آشنايي با گمرک و ساختار تشکيلاتي آن در دنيا و ايران

آشنايي با نقش و وظايف گمرک

هزينه‌هاي گمرکي

تعرفه گمرکى

عوارض گمرکى

آشنايي با مراجع رسيدگى به اختلافات گمرکى

آشنايي با مبحث بازارشناسي

روش هاي نوين بازاريابي و بازاريابي بين المللي

آشنايي با سطوح مختلف مديريت بازاريابي

آشنايي با چالش هاي مهم در بازاريابي بين الملل

آشنايي با سطوح مختلف بازاريابي بين المللي

آشنايي با نظريه هاي تجارت بين المللي

آشنايي با ابزارهاي سياست تجاري و نحوه استفاده از اين ابزارها

آشنايي با گروه هاي مختلف بازار

آشنايي با سيستم هاي مالي بين المللي

آشنايي با بازاريابي الکترونيک و اصول و مباني آن

آشنايي با عوامل موفقيت در بازاريابي الكترونيك

آشنايي با مباحث مربوط به انبارداري گمرکي

آشنايي با مبحث بازرسي در حوزه بازرگاني

ضرورت مديريت بازرگانی | MBA بازرگانی

باتوجه به رشد روز افزون بازار تجارت و کسب و کار در عرصه هاي داخلي و خارجي و اهميت آن آشنايي با اصول و مباني مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني يکي از ضروريات ورود به اين عرصه به شمار مي آيد . از آنجا که آخرين مرحله هر نوع کسب و کار فروش کالا يا خدمات است و با توجه به توسعه و پيشرفت روابط بين المللي ميان کشورهاي مختلف دنيا در سال هاي اخير و تاثير اين روابط گسترده بر حوزه کسب و کار و تجارت بسياري از صاحبان صنايع ، مشاغل و سازمان هاي تجاري خواستار برقراري ارتباط تجاري با ساير کشورها دنيا شده اند ، از اين رو آشنايي بااصول و مباحث کسب و کار ، تجارت و بازرگاني از ملزومات ورود به دنياي کسب و کار است و مديريت اين روند نياز به دانش ، مهارت و قابليت هاي ويژه هاي دارد . به همين دليل گذراندن دوره هاي آموزشي مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني به عنوان يکي از الزامات ورود به دنياي کسب و کار و تجارت براي همه متقتاضيان ورود به اين عرصه مفيد و مثمر ثمر خواهد بود .

دوره های آموزشی مديريت بازرگانی |MBA بازرگانی

با توجه به کاربرد هاي وسيع و گسترده رشته مديريت بازرگاني در عرصه هاي مختلف کسب و کار و تجارت و استقبال چشمگير متقاضيان از دوره هاي آموزشي مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني مراکز دانشگاهي و آموزشگاهي معتبر زيادي اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني کرده اند . يکي از اين مراکز معتبر آموزشي مرکر آموزش مجازي رشد است .

 

اين مرکز از طريق ارائه بسته هاي آموزشي مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني علاقه مندان به اين حوزه را در راستاي رسيدن به اهداف شان ياري مي رساند . علاقه مندان مي توانند با استفاده از اين بسته هاي آموزشي به کسب دانش ، مهارت و قابليت هاي مورد نياز اين حرفه بپردازند و پس از گذراندن اين دوره موفق به اخذ مدرک مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني شوند .

بازار کار مديريت بازرگاني | MBA بازرگانی

فارغ التحصيلان رشته مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني به دليل آشنايي و تسلط بر امور مرتبط با بازار ، آشنايي با استراتژي هاي سازمان هاي تجاري ، آشنايي با اطلاعات مربوط به مشتريان،شناخت نيازهاي مشتريان و آشنايي با فرايندهاي متفاوت فروش و بازاريابي در بازار از موقعيت و جايگاه خوبي برخوردارد هستند . فارغ التحصيلان رشته مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني پس از گذراندن واحدهاي درسي مربوط به اين رشته ، توانايي تصميم گيري ها سريع و دقيق در راستاي رفع نيازها و مشکلات سازمان را به دست خواهند آورد . امروزه با توجه به تحولات بازار کسب و کار و افزايش رقابت هاي داخلي و خارجي ، مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني در بازار کار نسبت به بازار کار بسياري از مشاغل ديگر از جايگاه بسيار مطلوبي از برخوردار است . از انجا که تمامي سازمان هاي تجاري براي مديرت امور خود نيازمند اين دانش هستند آينده شغلي مناسبي براي فارغ التحصيلان اين رشته پيش بيني مي شود . در ادامه به برخي از سمت هاي سازماني مناسب براي فارغ التحصيلان رشته مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني اشاره خواهيم کرد :

مدير بازرگاني سازمان

مدير واردات

مدير صادرات

مدير فروش داخلي

مدير بازاريابي

مدير تدارکات

مشاور بازرگاني

درآمد مديران بازرگانی

به طور کلي با توجه به آنچه آمار و ارقام نشان مي دهند ميزان درامد مديران بازرگاني بالاتر از سطح متسط جامعه است ، البته لازم به ذکر است که مانند هر حرفه ديگر ميزان درامد با ميزان تحصيلات ، دانش، توانايي و قابليت هاي فرد ارتباط مستقيم داشته .

باتوجه به بازار کار بسيار مساعد اين رشته و سطح درامد مطلوب شاغلان در اين عرصه ،شرکت در دوره مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني به کليه علاقه مندان و متقاضيان ورود به اين عرصه توصيه مي شود. علاقه مندان مي توانند پس از کسب دانش ، مهارت ، توانايي و قابليت هاي مورد نياز و اخذ مدرک معتبر مديريت بازرگاني | MBA بازرگاني براي ورود به بازار کسب و کار و تجارت ئر سطح داخلي و بين المللي اقدام نمايند .